כמה עולה להוציא דרכון פורטוגלי

לאחרונה התחלתם להבין שיכול להיות שגם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי ואתם תוהים האם כדאי לעשות זאת? רוצים לדעת מה כולל התהליך וכמה זה יכול לעלות? עניינו במאמר שלפניכם, הוא ייתן לכם את כל התשובות.

האם זה עניין מסובך?

לא אחת אנשים שחושבים על האפשרות של הוצאת דרכון פורטוגלי חוששים שמדובר על עניין מורכב ומסובך מידי. הם רואים את עצמם רודפים אחרי שגרירות פורטוגל ומנסים להשיג בכל פעם מחדש עוד ועוד מסמכים שנדרשים לתהליך, מה שעלול להיות מייאש ומורכב. זה נשמע לכם מוכר? תוהים האם זה שווה את העניין והאם הוצאת דרכון כזה תמיד חייב להיות מסובכת? אם כך, כדאי שתדעו שהתשובה היא לא. ראשית, הוצאת דרכון זר בימינו כבר לא חייבת להיות מורכבת ומסובכת מידי ושנית, אתם לא באמת חייבים לעשות את זה לבד. יש היום לא מעט עורכי דין שעוסקים בתחום של הוצאת דרכונים זרים, כך שבין אם אתם רוצים להוציא דרכון פורטוגלי ובין אם תרצו דרכון של כל מדינה אחרת, יש מי שיעזור לכם בכל התהליך.

דרכון זר

ממה מורכבת העלות?

הסוגיה הנוספת שמטרידה לא מעט אנשים שחושבים להוציא דרכונים זרים, זו כמובן העלות. לא חסרים סיפורים על אנשים ששילמו עשרות אלפי שקלים, מה שמסביר מדוע חלק מאיתנו, אפילו אם הם זכאים לדרכונים זרים, יוותרו על העניין. החדשות הטובות הן שהיום יש הרבה עורכי דין שעוסקים בתחום הזה, מה שמסביר מדוע יש גם תחרות ביניהם וזה אומר שהעלות יורדת. חשוב לדעת שכאשר מדברים על הוצאת דרכונים זרים למעשה מדברים על עלות שמורכבת, מצד אחד, מהעלות הבירוקרטית של הוצאת המסמכים הנדרשים ומצד שני, משכר הטרחה של עוה"ד. לכן יש מקום לעשות השוואת מחירים, כי ממש כפי שכל חברה שמתקינה חימום רצפתי תגבה מכם עלויות אחרות, כך גם לכל עורך דין יש תעריפים שונים.

שימו לב לאיזה עו"ד אתם פונים

מעבר לשאלת העלויות בכל מה שקשור להוצאת הדרכון הזר, יש לשים לב גם למקצועיות ולניסיון. הדבר האחרון שתרצו זה לפנות לעורך דין שלא עוסק בתחום הזה מזה שנים, שכן עבודה חובבנית בנושא עלולה לשלול מכם את הזכאות לדרכון. בנוסף, מי שאין לו ניסיון עלול להסתבך מול הבירוקרטיה הזרה, מה שיוביל לכך שבסופו של דבר עד שתקבלו את הדרכון יעברו הרבה מאוד חודשים ואולי אפילו יותר. לכן, אם יש משהו חשוב בכל התהליך הזה, זה לבחור את עוה"ד המתאים לכם ביותר. ממתי הוא עוסק בתחום? האם מדובר על עו"ד שכבר הוציא ללקוחות שלו לא מעט דרכונים זרים? האם הוא איש מקצוע אדיב והאם הוא יכול להתחייב, פחות או יותר, על משך הזמן עד שבסופו של דבר תקבלו את הדרכון המיוחל?