באילו מקרים מומלץ לשכור עורך דין בנקים

הנחת המוצא שהבנקים הם אוטוריטה שאינה טועה לעולם, היא בעצמה מוטעית לעיתים. לא בכדי מוגשות בישראל תביעות רבות נגד הבנקים השונים, מדי שנה. עורך דין בנקים שמומחה בטיפול בתביעות מסוג זה, יהווה עבורכם את הייצוג הנדרש במהלך התביעה, והסיוע של פרקליט במרבית המקרים הינו הכרחי.

האם כל סכסוך עם הבנק, סופו להסתיים בתביעה?

ישנן הרבה מאוד אי הבנות בין לקוחות לבין הבנקים שאליהם הם משתייכים, ולפעמים העניינים יכולים להסתיים ללא פנייה לשום ערכאות משפטיות. רוב המקרים שאינם מסתיימים בתביעה, כוללים לרוב סכומי כסף שאינם גדולים, או מקרים שבהם ניתן להוכיח בקלות וללא כל ספק – כי אכן אחד מהצדדים שגה, בין אם זה הבנק או הלקוח.

אבל ישנם הרבה מקרים אחרים שנמצאים "על התפר" ובהם הוכחת הצדק הופכת למורכבת יותר, או מקרים שבהם דווקא הבנק הוא זה שתובע את הלקוח, וכאן עורך דין בנקים ייתכן ויסייע להגעה אל פתרון שישביע את רצונם של שני הצדדים.

לשכור עורך דין בנקים

כיצד עורך דין בנקים יכול לייצג אתכם בתביעה

ניתן לראות את תפקידו של הפרקליט במהלך המשפט כהכרחי, במיוחד עבור האזרח הקטן אשר לרוב לא יהיה בקיא בתהליך ובשלביו השונים. אנשים חוששים "להיכנס" לסכסוך עם מוסד כמו בנק, ולעיתים הם עלולים לוותר על זכויות וכספים רבים, שלא בצדק. ישנם מקרים דחופים יותר ודחופים פחות כמו בכל עניין משפטי, אבל שכירת פרקליט מייצג היא חיונית להנעת גלגלי הצדק ולהגעה אל פתרון. עורך הדין המקצועי כמו שניתן למצוא במשרד עו"ד אורדן יידע מהם המסמכים שיש להמציא, באילו טענות כדאי להיתלות וכיצד אפשר יהיה לעגן את הטענות שעומדות להישמע במשפט, בעובדות מהשטח. הנה כמה דוגמאות לכך:

1.      ענייני שיקים שחזרו – לא תמיד ניתן לטפל בנושא רגיש זה "בתוך הבנק", בייחוד כשמדובר בסכומים גבוהים במיוחד או בשימוש של הלקוח, או אחד ממיופי הכוח בחשבונו, בשיקים שאין להם כיסוי פעם אחר פעם. אבל ישנם מקרים, שבהם החזרת השיק איננה מוצדקת, והלקוח – בפרט כשמדובר בלקוחות בעלי עסק, שעניין שכזה עלול להסב להם נזק כלכלי רב, יהיה מעוניין שהבנק יבטל את החזרת השיקים ויאפשר לו לעשות בהם שימוש. וערך דין יוכל להציג לבית המשפט את טענות הלקוח במידה והחזרת השיקים נעשתה שלא כחוק.

2.      אשראי – הגבלת אשראי הינה דרך נפוצה של בנקים, להגביל את לקוחותיהם החורגים מהחשבון בסכומי כסף גבוהים. במקרים שבהם אין הכרח להגביל את האשראי, או שלהגבלה אין צידוק ואולי לא נעשתה כדין – עורך דין בנקים יעזור בהגעה אל פשרה שתמנע את הקטנת או חסימת האשראי ללקוח.

כיצד לבחור פרקליט שייתן לכם את מירב הסיכויים לזכות במשפט? זוהי שאלה שרבים מהלקוחות שואלים את עצמם. מלבד המלצות והיכרות אישית עם עורכי דין מתאימים המומחים לתביעות כנגד בנקים, חשוב להכיר לעומק מקרים שבהם טיפל הפרקליט שבחרתם, ולבחון את יכולתו האמיתית לסייע לכם להשיג את מבוקשכם בתביעה.