נהיגה מונעת – כך תצלחו את זה בקלות

שיטת הנקודות בישראל מאפשרת לאנשים אשר מבצעים עבירות תנועה להימנע מהליכים משפטיים אך כן לקבל קנסות ועונשים שאמורים למנוע מהם לבצע עבירות תנועה דומות בעתיד. 

אנשים אשר מקבלים יותר מדי נקודות או מבצעים עבירות תנועה חמורות, נדרשים לבצע קורס נהיגה מונעת כדי לקבל אישור לחידוש רישיון ובעצם לנהוג שוב ברכב על הכביש. איך צולחים נהיגה מונעת ומה זה בכלל אומר?

 

קורס נהיגה מונעת

בשונה מקורס רענון נהיגה אשר חייב כול נהג לעבור בהצלחה לאחר 5 שנים מהוצאת רישיונו כדי שהוא לא יפוג תוקף, קורס נהיגה מונעת הוא קורס אשר רק אנשים עם עבירות תנועה רבות או חמורות נדרשים לעשות.

הפנייה לקורס נהיגה מונעת כחסם מפני קבלת רישיון ניתן לאנשים אשר צוברים יותר מדי נקודות בתקופת זמן מסוימת. חשוב לדעת כי ביצוע הקורס ומעברו בהצלחה הוא תנאי לחידוש הרישיון במקרים אלו. 

 

התרכז והבינו את חשיבות הקורס

כמו שיגידו לכם עורכי דין מהשורה הראשונה כדוגמת "https://uliel.co.il", לא כולם מבינים את המשמעות של עלייה על ההגה ואת המשמעויות והסיכון שבכך, אבל אם כבר הגעתם לנהיגה מונעת, כדאי מאוד שתיקחו את הקורס ברצינות ותקשיבו למה שיש למרצה להגיד לכם.

בסופו של דבר, לכולנו לא יזיק ריענון של חוקי הדרך ונהלים אשר כולנו לא כול כך סגורים עליהם כדוגמת תמרורים מיוחדים או חוקי עקיפה.

 

שימו לב לזמנים

בסופו של דבר נהיגה מונעת היא תנאי בסיסי לחידוש רישיון ואם הרישיון שלכם חשוב לכם, כדאי מאוד שתשימו לב טוב לזמנים ולזימון שקיבלתם. לצורך העניין, אם קיבלתם תנאי סף לביצוע הקורס, ודאו שאתם קובעים את הקורס בזמן הנתון ומשאירים לעצמכם אופציה לעשות את המבחן שוב במסגרת הזמן הזה. 

 

התייעצו עם בעלי ניסיון

אף אחד לא מצפה מכם לדעת את כול הקורס בעל פה מראש ולעבור את המבחן בקלות, וסביר כי הקורס קצת מלחיץ אתכם ובייחוד המבחן בסופו. לכן, כדאי להתייעץ עם אנשים שכבר עשו את הקורס הזה, או אנשי מקצוע על מנת לקבל הכוונה ספציפית, כולל היכן לבחור לבצע את הקורס.

זכרו כי הרישיון שלכם מוטל כאן על הכף ותרצו להשקיע את דרישות הקורס על מנת לקבל אותו ולהיות שוב שומרי חוק.קורס נהיגה מונעת הוא חובה לאנשים אשר צברו יותר מדי נקודות ענישה בדרכים לאור כך שביצעו יותר מדי עבירות או לעיתים עבירה אחת חמורה מאוד.

הקורס כולל מפגשים עם הרצאות אודות בטיחות בדרכים וחזרה על תמרורים וחוקי הדרך, ובסופו מבחן אשר בוחן את הידע של תלמידי הקורס על מנת שיקבלו אישור לחזור לכביש לנהוג בוודאות גבוהה יותר שלא יעשו טעויות וימשיכו לסכן את הסובבים אותם ושותפיהם לדרך.

עורך דין תעבורה