שכר טרחה של עורכי דין: טוב ששאלתם

כסף הוא אולי הדבר החשוב ביותר בחיים ואנו שמים לב לכך רק כאשר הוא נגמר לנו.

יש שתי דרכים להשיג עוד כסף, להכניס יותר ולהוציא פחות. זה נכון כאשר אנו בוחרים קריירה וזה נכון כאשר אנו הולכים לקניות בסופר.

על רקע זה חובה לציין כי זה נכון גם כאשר אנו נמצאים בסכסוך משפטי.

מחד אנו נרצה להשיג את המקסימום בסכסוך ולקבל כמה שיותר כסף או להוציא כמה שפחות (Zה תלוי בשאלה האם אנו נתבעים או תובעים) מנגד אנו נרצה לשלם לעו"ד שלנו כמה שפחות שכר טרחה ועדיין לקבל את השירות הטוב ביותר שיש.

עליכם לדעת כי אין חוק בנוגע לשכר הטרחה ואיש הישר בעיניו יעשה ולכן אתם יכולים להתווכח עם העורך דין בנוגע לשכר הטרחה ולדרוש לשלם פחות ממה שהוא ביקש בהתחלה.

 

מדוע זה דבר מסוכן לקחת את העורך דין הזול ביותר בשוק?

פעמים רבות אנו נעשה הכול בכדי לשלם כמה שפחות על דברים. כך כאשר אנו הולכים לשוק אנו ננסה להוריד את מחירי העגבניות או שננסה לקנות כיסא במחיר נמוך יותר ממה שצוין בחנות. אם כן גם עם עורך דין אפשר להתמקח ולהתווכח על מחיר העבודה שלו אך אנו רוצים לציין כי זה לא צעד חכם לקחת את העורך דין הזול ביותר בשוק. אם העורך דין לוקח מחירים נמוכים במיוחד ממה שנהוג בשוק זה צריך לעורר אצלכם פעמוני אזעקה וזאת מכיוון שזה מעיד על המקצועיות של העורך דין ועל כך שכנראה הוא לא עורך דין ברמה גבוהה וזה משהו שאתם חייבים לחשוב עליו.

 

מדוע זה חשוב לחתום על חוזה עם העורך דין?

עוד לפני שאתם פונים אל מוקד עורכי דין מקצועי אתם חייבים להבין כי היחסים עם העורך דין הם עניין משפטי לכל דבר ועניין. ממש כפי שאתם חותמים על חוזה עם קבלן או עם מוכר של בית אתם חייבים לחתום על חוזה עם העורך דין בנוגע לעסקה שלפניכם. בחוזה יהיה פירוט של הזכויות שלכם ושל החובות שלכם והוא יקבע כיצד יתנהלו היחסים המשפטיים בין הצדדים. החוזה לא צריך להיות ארוך מדי או כוללני מדי אלא לכלול במדויק את טיב היחסים בין הצדדים ובכל מקרה לא כדאי לוותר עליו.

 

וודאו כי העורך דין מומחה בתחום בו התביעה עוסקת

עוד נקודה שאתם חייבים לקחת בחשבון היא השאלה באיזה תחום המשפט שלכם נמצא ועל סמך השאלה הזאת לבחור עורך דין המתמחה בתחום שבו המשפט שלכם קיים. אם המשפט הולך להתנהל בבית דין לענייני תעבורה אזי אתם צריכים עורך דין לענייני תעבורה ואם המשפט הוא מנהלי אזי אתם צריכים עורך דין לעניינים מנהליים וכל הלאה והלאה לגבי כל משפט ומשפט.

 

מטבעות כסף