5 טיפים לעסקת נדל״ן מוצלחת

עסקת נדל״ן מוצלחת מצריכה מכם ערנות והיכרות עם עולם הנדל״ן. אם לא תערכו מחקר מקדים ולא תתייעצו עם עו״ד, סביר להניח שתפלו באחד מבין מקרי הנוכלות הרבים בענף הזה. קבלו כמה טיפים לבדיקה מעמיקה לפני חתימה על עסקת חייכם.

 

1 – היכרות עם ענף הנדל״ן

קיימים לא מעט סיפורים על מקרי רמאות ועוקץ בענף הנדל״ן, ולכן הבחירה האופטימלית היא לבחור בבעל מקצוע שילווה וינחה אותנו לאורך כל העסקה כך שלא ניפול לרמאות במקרה הרע או חוסר הגינות במקרה הטוב. ניתן לקרוא באתר עבור טיפים נוספים לפני רכישת בית https://yonilevy.co.il.

 

2 – בדיקת הנכס

בקניית הדירה צריך לבדוק בדקדוק רב את אופן הרישום של בעל הנכס בלשכת רישום מקרקעין. צריך לשים לב לכל הנורות האדומות כמו הערות אזהרה שונות, שעבודים, עיקולים ועוד. יש לוודא את תעודת הזהות של בעל הנכס מול הרישום שלו. במידה ואין רישומים יש לוודא זאת ע״י בדיקה של מקומות נוספים כמו חברה משכנת או רשות מקרקעי ישראל. במידה וקיים רישום במקום אחר יש לבדוק את הסיבה לכך.

 

3 – זיהוי מוכר הנכס

לעיתים קרובות שם בעל הנכס מופיע ללא פרטים מזהים. במצב כזה אנו צריכים לבקש הוכחה לזהות של בעל הנכס ועל בעלותו לנכס. יש לבקש שני תעודות מזהות לפחות כמו דרכון, תעודת זהות או רישיון, שניים מתוך השלושה יבטיחו הוכחת זהות. בדקו את התמונה בתעודות ואף צלמו אותה. דבר נוסף שניתן לבקש הוא מסמכי רכישה של בעל הנכס על הבית כמו העברת זכויות, חוזה חכירה, שטר מכר או חוזה רכישה

 

4 – בדיקה של הקבלן

רכישת דירה יד ראשונה היא כמו חלום שמתגשם אך עם זאת לפני ביצוע העסקה עליכם לברר פרטים חשובים. הדבר הראשון שיש לבדוק הוא זהות הקבלן ורישומו בפנקס הקבלנים בישראל. תוכלו אפילו לחפש את שמו במנוע החיפוש ולראות פרויקטים וביקורות עליו, האם קיימות תביעות על שמו או בעיות המעידות על חוסר יושר כמו אי עמידה בזמנים וליקויי בניה.

הדבר השני שעליכם לעשות הוא לבקש בטחונות אשר יעזרו לכם במידה ואינו יפעל לפי ההסכם ולהתנות את התשלום בהתקדמות בעבודתו.

 

5 – תכנון הוצאות נוספות

בעסקאות נדל״ן לרוב קיימות הוצאות נוספות שרוב האנשים אינם מודעים אליהם ומופתעים בסוף כאשר הסכום גדול ממה שתכננו. חלק מההוצאות הנוספות הן שיפוץ, זכויות הבנייה, תיקונים, רישום הזכויות ועוד. בנוסף להוצאות שציינו ישנן גם הוצאות מיסים שונות עבור הקנייה ועבור העיריה. עליכם לחשב את ההוצאות מראש ומומלץ בליווי עו״ד על מנת שהתכנון יהיה מדויק ככל האפשר.

לסיכום, עסקאות נדל״ן דורשות בדיקה מקדימה ומעמיקה הנוגעת במספר תחומים. בדיקה יסודית של כל הסעיפים שכתבנו תחסוך לכם כסף רב ותביא אתם מוכנים וללא הפתעות בהסכם המכר בסיום.

עורך דין מקרקעין